1. Ana Sayfa
  2. Tavsiyeler
  3. 120GB SSD Tavsiyesi (En iyisini seçiyoruz!)

120GB SSD Tavsiyesi (En iyisini seçiyoruz!)

ssd

Bu yazımızda size en performanslı 120GB SATA SSD yi önereceğiz.

Öncelikle bu alanda marka olmuş markaları listeleyelim ve sırasıyla modellerine göre incelememizi yapalım.

Samsung 750 EVO 120 GB SSD

Samsung 120GB SSD

Şüphesiz, SSD konusunda en iyi marka Samsung’tur. Neden mi?

Şahsen Samsung’u marka olarak, ürünleri olarak sevmem. Ancak şöyle bir gerçek var: SSD’de en iyi marka. Gerek bileşenlerinin kalitesi gerek yüksek IOPS değeri bu markayı en üste çıkarıyor. Ancak fiyatları düşük bütçeli kullanıcılara hitap etmiyor.

Kingston A400 SSDNow 120GB SSD

Kingston A400 120GB SSD

Uygun fiyatlı, giriş seviyesi bir SSD ile karşınızdayız. Marka güvenilir ve uygun fiyatlı. Ömürü öbür SSD’ler kadar uygun olmayacaktır ancak tercih edilebilir. Bunu da unutmayın ki, çok performanslı çalışamaycaktır.

Kingston SSDNow UV500 120GB SSD

Kingston UV500 SSD

Performans olarak biraz daha iyi, ama fiyat olarak performansına göre çok yüksek. Bu fiyata daha iyisi varken alınmaz.

ADATA SU650 120GB SSD

Adata SU650 SSD

Kendim de kullandığım mükemmel bir SSD. Ömür olarak yüksek, performans olarak da mükemmel bir SSD ve bu fiyata alınabilecek en iyi SSD. Ki üst modellerini eklemiyorum, çünkü aralarında uçurum fark yok. Ancak son zamanlarda bu SSD ile sorun yaşayan kullanıcılar arttı. Nedenini ben de bilmiyorum ancak benim bir sorunum yok. İyice piyasa araştırdıktan sonra almayı düşünebilirsiniz.

WD Green 120GB SSD

WD Green SSD

Öncelikle biraz marka takıntımızı kaldırmak açısından birkaç cümle yazmak istiyorum.

WD yıllardır HDD sektöründe ve sektöründe ciddi manada sağlam bir marka. Elbette sadece HDD yapmıyordu bu adamlar, ancak daha çok HDD kanadından tanıdığımız için yazıyorum.

Bu marka HDD olarak sağlam olsa da SSD konusunda pek başarılı olamadı maalesef. Hem fiyat olarak hem performans olarak hem de kalite olarak önermiyorum.

Crucial BX500 120GB

Crucial BX500 SSD

Eveet. Mükemmel bir SSD ile karşınızdayız. Burada diyebileceğim tek bir şey var: Micron kalitesini konuşturmuş. Her açıdan Samsung’tan sonra alınabilecek en iyi SSD.

SanDisk SSD Plus 120GB

SanDisk SSD Plus

Bu ürünü şöyle tarif edebilirim. Adata’ya güvenemediniz, ama bütçeniz de kısıtlı mı? O zaman bu ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Daha çok Fiyat/Performans bir ürün olarak önerebilirim size.

James Donkey JD120 120GB SSD

James Donkey JD120 SSD

Bu SSD hakkında söyleyecek çok şey var. Ürün en kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılmış ve bu kadar ünlenmesinin nedeni de sponsorların çok fazla büyüterek ve piyasadan daha aşağı fiyata satmasından kaynaklı. Bunu almak yerine gidip HDD alın, daha iyi olur; samimiyetimle söylüyorum. Ayrıca çok saçma bir şekilde her bilgisayarda çalışmıyor.

Evet yazının sonuna geldik. Şimdi kaliteye göre sıralamasını yapalım (:

  • Samsung 750 EVO
  • Crucial BX500
  • Adata SU650
  • Sandisk SSD Plus
  • Kingston SSDNow
  • WD Green
  • James Donkey JD120

Performans sorunu yaşadığınız için SSD arayışına geçtiyseniz rehberimizi önerebilirim size: Windows 10 Hızlandırma Rehberi

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İnönü Üniversitesi 1. sınıf Bilgisayar Programcılığı okumakta, Fİ|ZET Medya'da Webmaster olarak çalışmaktayım. Senelerdir bu sektörde birçok kişiye yardım ettim ve edindiğim tecrübeleri size aktarıyorum.

Yorum Yap