1. Ana Sayfa
  2. Masaüstü Yazılımları
  3. Adobe Reader’a Alternatif 2 Program!

Adobe Reader’a Alternatif 2 Program!

pdf

Bu yazımızda Adobe Reader’a alternatif olarak biri ücretli, öbürü ücretsiz iki program sunacağım. Adobe Reader DC her ne kadar güzel ve kullanışlı bir progam olsa da biraz yetersiz kalıyor. Adobe Pro DC ise rakibine göre biraz pahalı kalıyor. Ancak bunu önerdiğim iki programla atlatabilirsiniz.

Öncelikle ücretli olarak önerdiğim programa bakalım;

Wondershare PDFelement 6

Bu program ile bir PDF ile yapabileceğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Bu programın iki sürümü bulunmakta: Standart, Pro.

Standart sürüm: 69$ / Yıllık – 79$ / Ömürlük Lisans
Pro sürüm: 99$ / Yıllık – 129$ / Ömürlük Lisans

Peki bu iki sürüm arasında ne fark var? Bir de bunlara bakalım;

Wondershare Pro ve Standart Sürüm Farkları

Bu iki sürüm arasında ciddi bir fark var, özellikle OCR. OCR özelliği, normalde düzenlenemeyecek bir belgeyi algoritma aracılığıyla algılayıp düzenleyebileceğiniz bir forma dönüştürüyor. Pro versiyonu satın aldığınızda örnek olarak yukarıdaki resmi program ile düzenleyebileceksiniz.

Ömürlük lisans fiyatı da bana gayet uygun geldi açıkçası. Çünkü yazılımı üretmek kolay değil. Bugün bile website temalarına 150 TL’den fazla ücret ödüyoruz.

Sistem Gereksinimleri;

Windows
  • Minimum 1 GHz İşlemci
  • Minimum 512 MB RAM
macOS
  • Intel 512 MHz İşlemci

Satın almak için: Wondershare PDFElement 6

Ücretsiz olarak önerdiğim programa geçelim.

Foxit Reader

Bu programın hem ücretli hem de ücretsiz veriyonu bulunmaktadır. Şu anda kendisi Adobe Reader DC’den sonra en çok kullanılan PDF okuma programıdır. Hem hafif, hem de hızlıdır. Reader DC ile yapabileceğiniz her şeyi Foxit Reader ile de yapabiliyor olacaksınız. Ancak bu, ücretsiz versiyonu olduğu için OCR, PDF düzenleme, PDF’den diğer formatlara dönüşüm gibi işlemleri yapmamaktadır.

Foxit Phantom (Ücretli sürüm) ömürlük fiyatı ise 864 TL’dir. Adobe Pro DC ve PDFElement 6’ya göre daha pahalı ve kanımca mantıklı bir tercih olmayacaktır.

Foxit Reader Sistem Gereksinimleri:

  • Minimum 1.3 GHz İşlemci
  • 512 MB RAM (Önerilen minimum 1 GB)
  • 1 GB disk alanı
  • 1024*768 veya daha üst ekran çözünürlüğü

Foxit’i indirmek için: Foxit Reader
Foxit Phantom’u satın almak için: Foxit Phantom
Bizden destek almak için: Technografi Discord

Ayrıca uygulamanızı önerdiğim bir rehber var: Windows 10 Hızlandırma Rehberi

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İnönü Üniversitesi 1. sınıf Bilgisayar Programcılığı okumakta, Fİ|ZET Medya'da Webmaster olarak çalışmaktayım. Senelerdir bu sektörde birçok kişiye yardım ettim ve edindiğim tecrübeleri size aktarıyorum.

Yorum Yap