1. Ana Sayfa
  2. Tavsiyeler
  3. Harcama Takibi İçin En İyi 15 Para Yönetim Uygulaması
Trendlerdeki Yazı

Harcama Takibi İçin En İyi 15 Para Yönetim Uygulaması

Harcama Takibi İçin En İyi 15 Para Yönetim Uygulaması

Tasarruf etmek istiyor ama nereden başlayacağını bilmiyor musun? Veya belki de birden fazla yere borcun var ve bunların hepsini tek bir yerde toplayıp, kolayca görüntülemek istiyorsundur. İşte para biriktirmene ve finansal açıdan daha güvende hissetmene yardımcı olacak en iyi para yönetimi uygulamaları:

BudgetSimple (Web)

BudgetSimple bütçeni ayarlamayı çok kolay bir hale sokuyor. Bütçeni aşmaman için aylık harcamalarını takip ediyor, sıklıkla para harcadığın şeyleri belirliyor ve paranı çarçur ettiğin harcama alışkanlıklarını sana gösteriyor.

Mint (Web, iOS, Android, Windows)

Mint
Mint

Mint sayesinde paranın kontrolünü istediğin her cihazdan yapabiliyorsun. Banka hesaplarını, kredi kartlarını ve hatta yatırımlarını bile takip etmen mümkün. Uygulama her ne kadar maddi durumun hakkında sana genel bir bakış açısı sağlamak için tasarlanmış olsa bile bütçeni ve gelecekte yapmak istediğin harcamaları planlayabiliyorsun.

Yodlee (Web)

Yodlee
Yodlee

Yodlee daha ziyade online ve kişisel bir muhasebeciye benziyor. Seni banka ve kredi dolandırıcılığından korumasının yanı sıra paranı nereye harcadığını da kolayca görmeni sağlıyor. Aynı zamanda finansal hedeflerine ulaşmak için bir para biriktirme aracına da sahip.

You Need a Budget (Web, Windows, Mac)

You Need a Budget
You Need a Budget

You Need a Budget (YNAB) bir bütçe belirlemek ve bu bütçene sadık kalmak için harika bir uygulama. Bu uygulama, basit tasarımıyla paranı nereye harcadığını kolayca görmeni sağlarken daha fazla para biriktirebilmen için sana bazı yönlendirmeler de yapıyor.

Spendee (iOS, Android)

Spendee
Spendee

Spendee ağırlıklı olarak tasarıma odaklanmış bir bütçe ve harcama takip uygulaması. Bu güzel uygulama paranın nereye gittiğini kolayca görmeni sağlıyor. Uygulamanın tek kötü tarafı ise tüm işlemlerini tek tek manuel olarak girmen gerekiyor.

Level (iOS, Android)

Level
Level

Level bugün, bu hafta ve bu ay harcayabileceğin ne kadar paran kaldığını gösteren oldukça basit bir uygulama. Android sürümünde harcayabileceğin miktarı gösteren birçok widget da var. Her iki sürümde de uygulamayı açtığında bütçeni ve bütçene ne kadar sadık kaldığını kolayca görebiliyorsun.

Expensify (Web, Android, iOS, Windows Phone, Blackberry)

Expensify
Expensify

Expensify paranı nerelere harcadığını görmek için sana rapor gönderen harika bir uygulama. Uygulama aynı zamanda faturalarının fotoğraflarını çekmeni ve seyahat için ödediğin ücretleri kaydetmeni olanaklı kılıyor. Bu sayede istediğin zaman harcamalarının dökümünün çıktısını alabiliyorsun.

Budgt (Web, iOS)

Budgt
Budgt

Budgt bütçeni takip etmek için başka bir harika uygulama ve aylık kısıtlı bir para ile geçinmek zorunda olan üniversite öğrencileri için özel olarak tasarlanmış. Eğer ailenin sana gönderdiği belirli miktardaki parayla ayı kurtarmaya çalışan bir öğrenciysen bu uygulama senin için çok faydalı olabilir.

Dollarbird (Web, iOS)

Dollarbird harcamalarını daha kolay görebilmen için yaptığın harcamaları takvim üzerinde göstermek üzere tasarlanmış bir uygulama. Aynı zamanda yakın gelecekte yapacağın büyük harcamaları da tahmin ediyor. Eğer maddi durumunu makro düzeyde görüntülemek istiyorsan bu uygulama tam senin için.

Pocket Expense (Web, iOS)

Pocket Expense

Pocket Expense uygulaması Mint uygulamasına alternatif olarak üretilmiş. Tüm hesapların ve harcamaların hakkında genel bir bakış sunan bu uygulama aynı zamanda gönderdiği uyarılarla sürekli olarak finansal durumunu kontrol etmeni sağlıyor.

Expense Manager (Android)

Expense Manager
Expense Manager

Expense Manager günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda yaptığın harcamalar görüntülemeni sağlayan ve sadece Android için geliştirilmiş oldukça detaylı bir para yönetimi uygulaması.

One Touch Expenser (Android)

One Touch Expenser

One Touch Expenser yaptığın harcamaları görüntülemek için kullanabileceğin oldukça kolay bir uygulama. Özellikle seyahat harcamalarını işyerine bildirmek zorunda olan insanlar için çok kullanışlı ama parasının nereye gittiğini merak eden herkes için de oldukça uygun uygulama.

Toshl Finance (Web, Android, iOS, Windows Phone)

Toshl Finance

Toshl, bu listede yer alan uygulamalara kıyasla oldukça bol özelliğe sahip olan eğlenceli bir para yönetimi uygulaması ve para yönetimini daha da eğlenceli bir hale getirmek için çeşitli animasyon karakterlere sahip. Uygulama aynı zamanda Windows Phonelar için geliştirilen sayılı uygulamalardan birisi.

MoneyWise (Android)

MoneyWise
MoneyWise

MoneyWise Android için geliştirilmiş bir bütçe yönetim uygulaması. Uygulama tamamen manuel ve herhangi bir online hizmetle eşleşmiyor. Bu sayede burada listelenen diğer çoğu uygulamanın aksine uygulamayı internetin kapalıyken bile kullanabilirsin. Eğer internet kotan hakkında sıklıkla sorun yaşıyorsan, bu uygulama tam senin için.

Budget Boss (iOS)

Budget Boss

Budget Boss oldukça ilgi çekici çünkü harcama alışkanlıklarını öğreniyor ve bütçeleme yapman konusunda sana yardımcı olmasının yanı sıra gelecekteki harcamaların konusunda bir tahminde bulunarak, gelecekteki finansal durumun konusunda seni bilgilendiriyor. Eğer sıklıkla paranı çarçur etme alışkanlığın varsa bu uygulama oldukça işine yarayabilir.

Son Söz

Seninle paylaştığımız bu 15 para yönetimi uygulaması şu an için en çok kullanılan ve en başarılı uygulamalar. Bu uygulamalar sayesinde paranın nereye uçup gittiğini daha kolay görebilir ve bütçe planlarını daha kolay bir şekilde yapabilirsin. Unutma ki, eğer finansal hedeflerini gerçekleştirmek konusunda arzulu ise ustalaşman gereken ilk becerin para yönetimi olmalı. Diğer yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknolojiye olan ilgisini yazı yazma hevesiyle birleştiren lise son sınıf öğrencisiyim. Technografi'yle yoluma devam ediyorum...

Yorum Yap