1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Motorola G5S Plus İncelemesi

Motorola G5S Plus İncelemesi

şemsettinsamipaşazademahmutekrem

Motorola-Moto-G5-Plus-402

Motorola’nın 2017 yılında çıkardığı telefona yakından bakıyoruz. Telefonun teknik özelliklerinden başlayalım. 3 GB RAM’i 32 GB hafızası bulunan telefonun işlemcisini Snapdragon 625 ve Adreno 506 oluşturuyor. Arka kısımda 13+13 Megapiksellik iki kamera yer alıyor. Ön kamera 8 Megapiksellik bir kameradan oluşuyor. Batarya 3000 mAh kapasiteye sahip fakat performansı güzel. Sıçramalara karşı su koruması sunuyor ve Cat7 teknolojisini kullanıyor. 

Kamera:

Arka kamera = 13+13 Megapiksel

Ön kamera = 8 Megapiksel

Işık altında gayet yeterli fakat gece çekimleri tatmin edici değil. 

Ön kamerada flaş bulunması güzel bir artı.

Çift kamera sayesinde porte çekimleri yapabilirsiniz fakat porte çekimleri sırasında deklanşör gecikmesi yaşanıyor. Normal çekimlerde böyle bir sorun olmadığını belirtmekte fayda var.

4K (2160P) 30FPS video çekme özelliği bulundurmakta. 

Pil: 3000 mAh li-on 

Pil 3000 mAh olmasına rağmen gayet iyi sonuçlar veriyor. Çok fazla oyun oynamaz veya video çekmez iseniz bir günü kesinlikle çıkartıyor. PUBG Mobile gibi bir oyunda 6 saat ekran süresi verebiliyor. 

Performans: Snapdragon 625 ve Adreno 506

Günümüz için giriş seviyesinde bir işlemci bulunduran telefon çıktığında orta segmente dahil ediliyordu. PUBG Mobile’den örnek vermek gerekirse orta ayarlarda orta akıcılıkta oynatabiliyor. 

Sonuç olarak telefon parasını hak ediyor.

Dipnot: Bu rehber bir üyemiz tarafından paylaşılmıştır. Siz de bize rehber göndererek destek olabilirsiniz!

Yorum Yap

Yorum Yap