1. Ana Sayfa
  2. İşletim Sistemleri
  3. Ping Nasıl Düşürülür? | Detaylı Rehber

Ping Nasıl Düşürülür? | Detaylı Rehber

Ping Düşürme Rehberi

Oyuncu kitlenin yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan Ping değerinin yüksekliği oyun zevkinizi mahvedebilir. Ping nasıl düşürülür? sorusunun cevabı niteliğinde olan rehberdeki adımları sırasıyla uygularsanız oyunu oynayabilecek bir seviyeye kadar ping düşüşü yaşarsınız. Sade bir anlatım olacağı için kolaylıkla yapabilirsiniz. Hemen anlatıma geçelim.

1. Adım

⦁ Başlat menüsünden Çalıştır’ı açalım.
⦁ Çalıştıra Regedit yazıp Enter tuşuna basın.
⦁ Gelen ekrandan sol tarafta sırasıyla şu dizine gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces (İnterfaces kısmını seçtığinize emin olun.) ⦁ Bu aşamaya kadar geldikten sonra sağ taraftaki boş ve beyaz ekrana fareyi getirip sağ tıklayıp yeni sekmesine gelip Dword 32 Bit’e tıklayın.
⦁ Oluşturduğumuz değeri TCPNoDelay olarak adlandıralım ve üstüne tıklayıp değeri 1 yapalım. Sağdaki seçeneklerden de Ondalık olanı işaretleyelim ve tamama tıklayıp çıkalım.
⦁ Sağ taraftaki boş alana yine sağ tıklayıp Dword 32 Bit değeri oluşturalım ve adını TCPAckFrequency yapıp değerini 1 ondalık seçeneğini seçip tamam diyelim. ⦁ Bundan sonra Regedit’i kapatıp program ekle kaldıra girin. Sol tarafta Windows Özelliklerini Aç veya Kapat’a tıklayalım. Gelen ekrandan Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu seçeneğini bulun ve yanındaki kutuyu işaretleyin. (Alt kutucuklar dahil.) Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. (Bilgisayarı yeniden başlatmadan 2. adıma geçmeyin.)

2. Adım

⦁ Bilgisayarınız açıldıktan sonra Regedit’e tekrar girin. Bu dizini takip edin: HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ
⦁ MSMQ’nun seçili olduğuna emin olduktan sonra sol taraftaki boş alana sağ tıklayıp yeniden Dword 32 Bit değeri oluşturalım. Adını TCPNoDelay koyup değerini 1 sağdan ondalığı seçelim ve Regedit’i kapatalım.

⦁ Denetim masasından Ağ ve Paylaşım Merkezini açalım. Bağlantılar yazısının yanındaki kısma tıklayarak İnternet ayarlarımıza girelim.
⦁ Aşağıdan Özelliklere tıklayıp gelen ekrandan QoS Paket Zamanlayıcısı, İnternet Protokolü Sürüm 6 ve Bağlantı Katmanları’nın yanındaki tikleri kaldırın ve tamama tıklayın.
⦁ Tekrar özelliklere girip İnternet Protokolü Sürüm 4’e iki kere tıklayın. Gelen ekrandan aşağı tarafta “Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan” seçeneğini işaretleyerek Tercih edilen DNS Sunucusuboşluğuna 8.8.8.8 yazın. Onun aşağısındaki boşluğa da 8.8.4.4 yazın ve tüm pencerelere tamam diyerek ağ ayarlarından çıkın.

3. Adım

⦁ Başlat menüsünden Çalıştır’ı açın ve cmd yazarak komut istemini açın. Verdiğim kodları tek tek girip enterlayın. 
⦁ netsh int ip reset resetlog.txt 
⦁ ipconfig /flushdns
⦁ netsh winsock reset 

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ping’siz oyun keyfinin tadına varın. Sorunlarınız olursa yorum kısmına yazabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknolojiye olan ilgisini yazı yazma hevesiyle birleştiren lise son sınıf öğrencisiyim. Technografi'yle yoluma devam ediyorum...

Yorum Yap